MATELEC TAPE-DS/12MM DOUBLE SIDED EVA FOAM RUBBER TAPE 10M X 12MM X 1.5MM View larger
MATELEC
MATELEC TAPE-DS/12MM DOUBLE SIDED EVA FOAM RUBBER TAPE 10M X 12MM X 1.5MM
MTLTAPE-DS/12MM
TAPE-DS/12MM
New product
MATELEC TAPE-DS/12MM Double Sided EVA Foam Tape - 10m x 12mm x 1.5mm
The MATELEC TAPE-DS/12MM is a high-quality double sided EVA foam rubber tape designed for strong, clean bonding and indoor mounting across a wide variety of surfaces. Measuring 10m x 12mm x 1.5mm, it features premium EVA foam rubber construction with excellent adhesion to ensure reliable holding power, vibration damping, and a neat professional finish.
Key Features
  • 10m x 12mm x 1.5mm double sided EVA foam tape for fast indoor mounting and bonding