MATELEC TAPE-DS/18MM DOUBLE SIDED EVA FOAM RUBBER TAPE 10M X 18MM X 1.5MM View larger
MATELEC
MATELEC TAPE-DS/18MM DOUBLE SIDED EVA FOAM RUBBER TAPE 10M X 18MM X 1.5MM
MTLTAPE-DS/18MM
TAPE-DS/18MM
New product
MATELEC TAPE-DS/18MM Double Sided EVA Foam Tape - 10m x 18mm x 1.5mm
The MATELEC TAPE-DS/18MM is a high-quality double sided EVA foam rubber tape designed for strong, clean bonding and indoor mounting across a wide variety of surfaces. Measuring 10m x 18mm x 1.5mm, it features 1.6mm EVA foam rubber construction with excellent adhesion to ensure reliable holding power, light cushioning, and vibration damping for a neat professional finish.
Key Features
  • 10m x 18mm x 1.5mm double sided EVA foam tape for fast indoor mounting and bonding